Pozvánka Školská zrelosť Čo má vedieť dieťa pred nástupom do školy Rady pre rodičov

Zápis do 1.ročníka -

Milí rodičia budúcich prváčikov!

Tu si môžete prečítať zopár informácií k zápisu detí do 1. ročníka pre šk. rok 2024/2025:

• Zápis do 1. ročníka bude v pondelok 17. 04. 2024 od 12.30 hod. do 16.00 hod. na dolnej chodbe školy.
  • Na zápis príde  zákonný zástupca dieťaťa spolu s dieťaťom, ktoré dovŕši 6 rokov do 31.8.2024.
  • Ak zákonný zástupca dieťaťa požiada o to, aby bolo na plnenie povinnej školskej dochádzky výnimočne prijaté dieťa, ktoré nedovŕšilo šiesty rok veku, je povinný k žiadosti predložiť súhlasné vyjadrenie príslušného zariadenia poradenstva a prevencie a súhlasné vyjadrenie všeobecného lekára pre deti a dorast.
  • Ak Vaše dieťa bolo na zápise už vlani a bolo rozhodnuté, že dieťa ešte rok bude pokračovať v povinnom predprimárnom vzdelávaní v MŠ, je potrebné s dieťaťom opätovne prísť na zápis.
  • Prosíme Vás, aby ste  vyplnili PRIHLÁŠKU NA VZDELÁVANIE V ZŠ, ktorú Vám odovzdajú pani učiteľky Materskej školy Suchá Hora. Túto prihlášku musia podpísať obidvaja rodičia. Prihlášku si môžete aj tu stiahnuť: tlacivo-prihlaska.pdf
  • Taktiež Vás žiadame vyplniť a podpísať oboma rodičmi PÍSOMNÉ VYHLÁSENIE ZZ - PRÍLOHA, ČESTNÉ VYHLÁSENIE ZZ,  PODPIS ZZ K ELEKTRONICKEJ PPRIHLÁŠKE.  Všetky dokumenty Vám odovzdajú pani učiteľky MŠ Suchá Hora a môžete si ich tu stiahnuť:                                                                                               pisomne_vyhlasenie_zakonneho_zastupcu-priloha.pdf                                                                                    podpis_zakonneho_zastupcu_k_elektronickej_prihlaske.pdf
  • Elektronickú prihlášku na https://zssh.edupage.org/register/ budeme vypĺňať v deň zápisu spoločne v škole, alebo si ju už môžete vyplniť doma. Pri vyplňovaní dodržujte pravidlá pravopisu - písanie rozlišovacích znamienok, veľkých začiatočných písmen pri vlastných podstatných menách...
  • Všetky vyplnené dokumenty odovzdajte pani učiteľkám MŠ Suchá Hora do 12.04. 2024 alebo ich prineste na zápis.
  • Na zápis prineste rodný list dieťaťa, podľa ktorého si skontrolujeme údaje o dieťati predtým, ako ho zapíšeme do školskej databázy. Rodný list Vám hneď vrátime, nepotrebujeme jeho kópiu.
  • Žiakom zabezpečíme sady potrebných zošitov k šlabikáru, preto na zápis prineste  7,- €.                                    Ďalšie pomôcky (písanky, farby, štetce, pastelky...) zakúpi škola k 01.09. 2024 spoločne pre všetky deti.  Sumu za tieto pomôcky uhradíte na začiatku školského roka. Ak si nebudete priať zakúpiť tieto pomôcky, oznámte to riaditeľke školy pri zápise. Škola Vám potom dá zoznam pomôcok, ktoré si samostatne zakúpite.

Ak je rodič presvedčený, že dieťa je ešte školsky nezrelé a nechce ho dať do 1. ročníka ZŠ, postupuje nasledovne:

• V každom prípade sa zúčastní zápisu zákonný zástupca dieťaťa na našej základnej škole a vyplní všetky dokumenty ako ostatné deti.
  • Na zápis do 1. ročníka prinesie vyplnené Oznámenie o pokračovanií plnenia povinného predprimárneho vzdelávania podpísané oboma rodičmi. Oznámenie si môžete tu stiahnuť:                                            oznamenie_o_pokracovani_povinneho_predprimarneho_vzdelavania.pdf
  • Po zápise dieťaťa v materskej škole nám do základnej školy zákonný zástupca doručí fotokópiu ROZHODNUTIA o pokračovaní plnenia povinného predprimárneho vzdelávania, ktoré rodičom po zápise v MŠ vydá riaditeľstvo MŠ.

Preštudujte si podstránky nášho webu v ľavom menu: Zápis do 1. ročníka a následne v hornej lište, kde sme zverejnili informácie ku školskej zrelosti, čo má vedieť dieťa pred nástupom do ZŠ a rady pre rodičov.